Meie sõbrad

Mazsalaca muuseum

Mazsalaca muuseumis saavad külastajad tutvuda piirkonna põliste suguvõsade ajaloo- ja kultuuripärandiga. Korraldatakse teisigi temaatilisi näituseid. Hetkel on muuseumis projekti "Tundmatu Põhja-Läti" käigus loodud liivakivinäitus, Ēriks Celmiņši kingitud kellakollektsioon, Valters Hirte puuskulptuuride kollektsioon, jahitrofeed nagu sarved ja topised, Ilga Andersone kingitud mängu- ja suveniirhiirte kollektsioon ning Jānis Plūksne ja Nellija Nurmika vanade sugupuude näitus.

Kohalik toitlustaja – Ēdiendaris

Armastus käib Lätiski kõhu kaudu ning siin tõestavad seda kõige paremini elukaaslastest kokad Danija ja Ēriks Pudniks-Linde. Kui maailmas sai juba piisavalt rännatud, otsustasid nad asutada oma ettevõtte Ēdiendaris, mida võiks eesti keelde tõlkida kui Toitlustaja, soovides anda oma panuse kohalikku kokakunsti. Nende eripäraks on pidevalt muutuv individuaalne ja mitmekülgne menüü. Danija ja Ēriksi roogades on viiteid kaugetele kultuuridele – olgu nimetatud näiteks India, Mehhiko ja Ameerika köök. Lisaks soolastele hõrgutistele pannakse suurt rõhku ka kookidele ja magustoitudele.

Tunnetepark Koiva kallastel

Valmiera parkmetsas asuvas Tunnetepargis on kõigil – lastest vanavanemateni – võimalik tunda looduse puudutust kõigi viie meelega: kuulmise, nägemise, puudutuse, lõhna ja maitsega. Pargis on kolm eriilmelist rada – paljajalarada, seiklusrada ja seiklusrada lastele.

Valmiera Olümpiakeskus

Valmiera Olümpiakeskus on tänapäevane spordikompleks, mis pakub mitmekülgset sporditaristut nii elukutselistele sportlastele, linnaelanikele kui külalistele. Spordikompleksis on universaalne mängusaal, jäähall, kunstmuru ja -valgustusega jalgpallistaadion, kergejõustikustaadion, erinevad spordiväljakud ning tähistatud jooksurajad metsas. Lisaks spordirajatistele kuuluvad keskuse alla ka hotell, spordimeditsiini keskus, spaa ja toitlustusteenused.